Rosa Systemy PE i armatura wod.-kan.-gaz. Rosa Systemy PE i armatura wod.-kan.-gaz. Rosa Systemy PE i armatura wod.-kan.-gaz. Rosa Systemy PE i armatura wod.-kan.-gaz. Rosa Systemy PE i armatura wod.-kan.-gaz. Rosa Systemy PE i armatura wod.-kan.-gaz. Rosa Systemy PE i armatura wod.-kan.-gaz. Rosa Systemy PE i armatura wod.-kan.-gaz.

Aktualności

W tym dziale znajdziecie Państwo najważniejsze informacje z działalności naszej firmy.

 

Targi EXPO-GAS 2011 w Kielcach zakończone!

Pragniemy bardzo gorąco podziękować Państwu za udział w VI edycji Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS 2011 w Kielcach, a tym, którzy odwiedzili nasze stoisko szczególnie. Frekwencja i zainteresowanie odwiedzających przekroczyło nasze oczekiwania! HITEM okazało się KOLANO NASTAWNE DWUSTRONNIE do 24°! Ta nowatorska możliwość zgrzewania rur położonych niewspółosiowo, pod nieznanym kątem lub niewspółosiowo z zaworami, pompami czy innymi stałymi lub tymczasowymi urządzeniami interesowała dosłownie każdego gościa na stoisku naszej firmy.
Na tegorocznej edycji targów EXPO-GAS zaprezentowało swoje oferty 110 wystawców z pięciu krajów, co stanowi wzrost o 50% w porównaniu do edycji 2009, a powierzchnia wystawiennicza w tym roku liczyła ponad 2000 metrów kwadratowych. Targom towarzyszyła konferencja pod tytułem „Rozwój rynku gazu ziemnego w Polsce” oraz warsztaty „Standardy Techniczne Izby Gospodarczej Gazownictwa w działalności przedsiębiorstw gazowniczych”. W konferencji wzięli udział prelegenci z całej Polski, reprezentujący środowiska naukowe i branżowe, specjaliści, przedstawiciele uniwersytetów, szkół wyższych oraz firm związanych z branżą gazowniczą.
Pierwszego dnia targów mieliśmy przyjemność wraz z gośćmi naszego stoiska oglądać na stoisku sąsiada - firmy PGNiG – atrakcję targów, czyli gwiazdy polskiej piłki ręcznej, kadrowiczów Patryka Kuchczyńskiego, Piotra Grabarczyka, Mariusza Jurasika, Mateusza Zarembę, na czele z selekcjonerem reprezentacji Polski Bogdanem Wentą.
Przy naszym stoisku nr 3 w hali E mieliśmy przyjemność gościć m.in. przedstawicieli zakładów gazowniczych, wykonawców z całej Polski, a także gości z zagranicy. Odwiedzający targi to przede wszystkim potencjalni klienci. Nie zabrakło jednakże naszych stałych klientów, chcących umocnić relacje biznesowe, a także wzbogacić swoją wiedzę dotyczącą najnowszych rozwiązań w technologii systemów polietylenowych. Kilka kolan nastawnych dwustronnie do 24° pozwala w wygodny sposób zastąpić ŁUK SEGMENTOWY! 

Pierwszy skład rur RC Egeplast w Polsce
- w Ożarowie Mazowieckim!

Z radością pragniemy poinformować Państwa, że od 2011 jesteśmy oficjalnym dystrybutorem niemieckiego producenta rur Egeplast GmbH. Co więcej, jako jedyni w Polsce posiadamy ich skład firmowy.
Rury PE RC (ang. Resistant-to-Crack) cechują się zwiększoną wytrzymałością na powolną propagację pęknięć (ang. Slow Crack Growth). Rury PE RCPlus Egeplast zgodnie z normami obowiązującymi w Unii Europejskiej, można stosować bez podsypki. Dzięki temu wykonawca rurociągu osiąga wymierne zmniejszenie kosztów oraz ilości pracy. Równocześnie inwestor odzyskuje także cenny czas, który może wykorzystać w inny, dowolny sposób np. przyspieszając dowolne etapy inwestycji.
Rury RCPlus Egeplast stosowane wraz z kształtkami Plasson dają wykonawcy maksymalną pewność zgrzewu i minimalizują ryzyko błędu.

Informujemy Państwa, że analizy rynku rur polietylenowych wykazują rosnącą tendencję do zastępowania zwykłych rur PE rurami HDPE RC.
Mazowiecka Spółka Gazownictwa zaleca rury HDPE RC do stosowania przy montażu przyłączy do Ø 40mm. Ocenia się, że całkowite przejście na rury HDPE RC nastąpi w najbliższej przyszłości.
Firma Egeplast GmbH jest liderem w dziedzinie nowych rozwiązań w technologii bezpośredniego przesyłu gazu do odbiorców końcowych. Wieloletnie doświadczenie oraz silne zaplecze naukowe pozwalają na zaspokojenie najbardziej wymagających klientów, zarówno pod względem wykonawstwa technicznego, jak i maksymalnie długiej gwarancji bezpiecznego użytkowania.
Cieszymy się, że mając skład rur HDPE RCPlus Egeplast możemy „od ręki” zaspokajać Państwa potrzeby w zakresie pewnej, szybkiej oraz wygodnej dostawy materiałów do budowy rurociągów. 

Targi WOD-KAN 18-20 maja 2010

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim gościom za odwiedzenie naszego stoiska na Targach WOD-KAN 2010 w Bydgoszczy. Z ogromną satysfakcją odnotowaliśmy szybko rosnące z roku na rok Państwa zainteresowanie naszą ofertą. Sukces ten zawdzięczamy przede wszystkim Państwu a także naszym atutom jakim są najwyższa jakość oferowanych produktów oraz sprawna i fachowa obsługa naszych klientów.
Dzięki tradycyjnemu klimatowi Targów WOD-KAN atmosfera na stoisku firmy ROSA była zawsze gorąca, zwłaszcza, gdy mieliśmy przyjemność zagrać z Państwem w żartobliwą grę „RULETKĘ”! A najważniejsze, że wszyscy WYGRALI! Ogromnie się cieszymy, że pomysł ten przyniósł wszystkim Wam tyle zabawy oraz miłych wrażeń.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim gościom za wspólne spędzenie czasu z firmą ROSA. W przyszłym roku obiecujemy jeszcze więcej wrażeń.
Zapraszamy do współpracy.
Z NAMI ZAWSZE WYGRACIE! 

Nowe rozwiązanie małych kątów - kształtki nastawne

Niejednokrotnie, podczas budowy instalacji zdarza się, że musimy połączyć 2 rurociągi pod kątem innym niż w standardowych kształtkach (90° , 45°, 30°, 22,5° ), kątem często nieznanym.
Produkowane przez Plasson kolana nastawne jednostronnie zapewniają kąt odchylenia do 12°, natomiast kolana nastawne dwustronnie – kąt odchylenia do 24°. Kolana nastawne dwustronnie dają również możliwość wykonania niewielkiej odsadzki, co jest szczególnie ważne przy wystąpieniu niewspółosiowości łączonych rur.
Przy wykorzystaniu samych kolan nastawnych lub wspólnie z kształtkami o stałym kącie odchylenia możemy łączyć rurociągi pod dowolnym kątem od 0° do 90°, unikając powstawania naprężeń w rurociągach w miejscu połączenia.
Kolana nastawne jednostronnie to połączenie mufy elektrooporowej z odcinkiem rury, a kolana nastawne dwustronnie, to połączenie 2 muf i odcinka rury. Po założeniu kształtki i ustawieniu jej zgodnie z kierunkiem rurociągów , wykonuje się elektrozgrzewy łącząc w ten sposób szczelnie i na stałe kształtkę z rurą.